Łatwa w użyciu, bitumiczna masa klejowa

Kleje bitumiczne przezanczone są do klejenia płyt styropianowych. Powinien być stosowany w odpowiedniej tempreraturze, od 5 do 30 stopni. Stosuje się ten produkt na zimno, aczkolwiek w przypadku zastosowania w niższych temperaturach, klej można podgrzać w kąpieli wodnej. Jest prosty w użyciu, stosuje się przy mnieszym nakładzie pracy. Kleje są antybakteryjne, nie wyrządzą nam żadnych szkód zdrowotnych.

Bitumiczna masa klejowa jest odporna na działanie wody,efektywna oraz mocno klejąca od razu po nałożeniu produktu. Kleje tego typu sprawdzą się podczas ocieplania budynków i mieszkań. Do ścian skutecznie można przytwierdzić steropianowe płyty. Klej jest wytrzymały, bezpieczny dla styropianu oraz odporny na niższe temperatury i na działanie czynników atmosferycznych. Wyrób maszy bitumicznej wykorzystywany jest do produkcji pap, lepików czy wyrobów do ochrony przeciwwodnej. Klej jest lekki w obsłudze i nie pobrudzimy się nim tak bardzo jak innymi preparatami.

scaffolding-179206_1280

Produkt ten możemy wykorzystać do przyklejania  betonu lub ścian murowanych. Doskonale przyczepia się do podłoża. Dużą zaletą tego jest fakt iż produkt jest szczelny i plastyczny co pozwala przykryć, zmniejszyć niedoskonałości. Sposób nakładania kleju bitumicznego można przełożyć na dwa sposoby: masa o rzadkiej konsystencji nakłada się zwykłym pędzlem, a przy gęstej masie wykorzystywana  jest za pomocą szpachli. Elastycznie łączy materiały budowlane. Możliwe jest podklejanie materiałów termoizolacyjnych, chroniące przed różnymi warunkami pogodowymi. Stosowany jest również do napraw dekarskich. 

Stosować można ten produkt na różne sposoby. Przykładowo do klejenia pap do pokrycia dachowego, czy do uszczelniania szczelin. Sprawdza się idealnie w chłodne dni, pory roku. Dużym atutem jest to, że klej nie rozpuszcza się wraz z innymi chemicznymi substancjami. Kleje bitumiczne nie twardnieją, długo można je przechowywać i nic się z nimi nie stanie. Po 2-4 latach  również będzie nadawał się do użycia. Nie niszczy się przed wystawieniem masy klejowej na słońce.

Przy dobrej pogodzie lub złej, podczas deszczu, można klej bitumiczny wykorzystać przy różnych naprawach, czy na tarasie, lub w środku budynku. Niektóre kleje, czy farby mają bardzo intenywny, niebezpieczny zapach, które mogą źle wpłynąć na nasz organizm. Natomiast bitumiczna masa klejowa jest bezzapachowa, nie wydziela żadnych szkodliwych substancji i możemy się czuć przy niej bezpiecznie. Klejenie stosuje się  wtedy, gdy konieczne jest szybkie przenoszenie, mocne trzymanie na mokro oraz wysoka odporność na naprężenia rozciągające. Klej do papy, czy gontów jest użyteczny do wszelkich napraw uszkodzeń w powłokach izolacyjnych powierzchni dachowych. Jest idealna do wykonywania wodoodpornych powłok. Masy bitumiczne ulepszają papę, tworząc powłokę , która chroni pokrycie dachowe przez wilgocią. 

Warto również pamiętać, że produkty klejebudowlane.eu nie mogą być stosowane na podłożach pokrytych wyrobami smołowymi. Nie należy stosować w pomieszczeniach gdzie przesiadują ludzie na stałe.